Чому IO-Link?

RSS

14.08.2023

Щоб створювати «розумні» («smart») виробництва, необхідно мати на польовому рівні автоматизації інтелектуальні датчики.

IO-Link є ключовим компонентом при створенні середовища розумного виробництва. Це передбачає використання великої кількості польових пристроїв вводу/виводу та наявність мережевого зв’язку для збору даних з них. Інтеграція нового обладнання через промислову мережу легша на рівні керування, але через відсутність інтерфейсів зв’язку складніша на польовому рівні. Мережа IO-Link пропонує рішення для доступу та обміну даними на польовому рівні з пристроями рівня керування. Завдяки IO-Link відкривається можливість збирати дані безпосередньо на рівні датчиків і передавати їх до різних пристроїв на виробництві. Це дозволяє відстежувати дані в режимі реального часу та здійснювати прогнозне обслуговування, скорочуючи час простою та підвищуючи загальну ефективність роботи. Ось чому IO-Link став важливим сегментом у створенні «smart» виробництва.

Що таке IO-Link?

Зв’язок IO-Link — це стандарт промислової комунікаційної мережі (IEC 61131-9) для двонаправленого обміну інформацією між пристроями IO-Link і IO-Link Master.

Архітектура системи IO-Link


Компоненти системи IO-Link

IO-Link Master

IO-Link Master діє як комунікаційний шлюз між пристроями IO-Link на польовому рівні та пристроями керування, такими, як ПЛК. IO-Link Master можна використовувати для передачі сигналів пристроїв польового рівня по промисловим протоколам зв’язку.

ADIO Series Autonics

Пристрій IO-Link

Пристрій IO-Link — це датчик польового рівня, який підтримує зв’язок по мережі IO-Link. Пристрої IO-Link можна використовувати для обміну даними з пристроями IO-Link Master.

Прикладом таких пристроїв є датчики серії PRD Autonics. Це циліндричні індуктивні датчики наближення зі збільшеною відстанню спрацьовування і відмінною завадостійкістю.

Серія PRD

Програмне забезпечення

Комплексне програмне забезпечення для керування IO-Link дозволяє користувачам легко налаштовувати, діагностувати та керувати пристроями та даними IO-Link.

Програмне забезпечення atIOLink

Переваги IO-Link

Двонаправлений зв'язок

IO-Link забезпечує двонаправлений зв'язок між пристроями польового рівня та пристроями рівня керування. Моніторинг інформації про стан датчиків в режимі реального часу забезпечує можливість оперативного виявлення несправностей та дозволяє підвищити ефективність виробничої системи.

Простіший монтаж і підключення

Вихідні сигнали від пристроїв IO-Link за допомогою IO-Link Master можна уніфікувати, не вимагаючи застосування спеціальних контролерів для кожного типу сигналу.

Мережа IO-Link використовує спільну лінію зв’язку датчиків і польової шини, тому для організації фізичного середовища передачі даних можна використовувати базовий 3/4/5-провідний неекранований кабель.

Стандартна система Для різних сигналів датчиків потрібен окремий контролер

Система IO-Link Просте встановлення завдяки стандартизованому кабелю

Виявлення несправностей та швидке відновлення

На виробництві може бути до тисячі датчиків. Завдяки спеціальним ідентифікаторам, які програмно інтегровані в датчики IO-Link, їх стан можна контролювати в режимі реального часу, і, в разі необхідності, через SCADA систему передавати оператору відповідне попереджуюче повідомлення. Таким чином несправність датчика виявляється миттєво і можливе швидке його відновлення чи заміна. 

Легко виявляйте помилки завдяки індивідуальній адресації датчика

Легке налаштування параметрів

За допомогою спеціального програмного забезпечення можна легко здійснити налаштування параметрів IO-Link датчика. Задана конфігурація зберігається в пам’яті IO-Link Master. Це дає можливість, при потребі, швидко замінити датчики без додаткової параметризації.

Створюйте «smart» виробництва, ми вам в цьому допоможемо!

СВ АЛЬТЕРА є офіційним дистрибутором Autonics в Україні. Для придбання безконтактних датчиківенкодерівлічильних пристроїввимірювачів-регуляторів, промислових джерел живлення та іншої електротехнічної продукції Autonics звертайтесь в офіси СВ АЛЬТЕРА.