Головна » Прес-Центр » Новини » Спробуйте можливості оновленої версії SCADA zenon 14
13.06.2024
Спеціалісти компанії COPA-DATA розробили нову версію програмної платформи SCADA zenon 14. Особливу увагу було приділено покращенню користувацького інтерфейсу програми з точки зору ефективності розробки проектів, їх параметризації, створенню та редагуванню старт-об’єктів. zenon 14 значно розширила свій функціонал сервісу веб-візуалізації (WVS). Інновації, втілені в нову версію zenon 14, забезпечать користувачам ще більше можливостей для підключення до зовнішніх IIoT-систем завдяки сертифікації OPC UA Gateway та вдосконаленням інтерфейсу GraphQL. Для того, щоб не відставати від передових технологій Microsoft, zenon 14 тепер використовує SQL Server 2022.
В zenon 14 в середовище розробки проекту можна імпортувати існуючі зовнішні конфігурації Process Gateway. Це дозволяє легко переносити налаштування з одного проекту в інший, не витрачаючи зайвого часу на конфігурування шлюзу.
Щоб конфігурація підстановочних змінних в ALC була зрозумілішою, самі елементи ALC і їх підміну можна позначати різними кольорами, що значно полегшує їх розрізнення при створенні великих розгалужених електросхем.
Значно розширені можливості керування тривогами в журналі Alarm Message List (AML). Додано можливість сортування інформації по стовбцям, фільтрування і пошук потрібних записів.
При спонтанному режимі архівування значень змінних можуть виникати небажані розриви при відображенні даних. В zenon 14 часовий період представлення спонтанних значень автоматично стискається для коректного відображення графіків архівних значень в модулі Extended Trend чи при використанні інтерфейсу GraphQL. Таким чином, забезпечується цілісність даних, полегшений аналіз виміряної інформації і, в той же час, досягається значна економія пам’яті.
В zenon 14 інтегровано Orchestration Studio — інструмент побудови модульних проектів по стандарту MTP. Оскільки стандарт MTP є абсолютно новим підходом до побудови проектів автоматизації, який тільки почав розвиватися, разом з ним розширюється і функціонал в zenon. Зараз підтримуються Розділи 1 – 6 стандарту.
Доступ до перегляду через Інтернет з будь якої точки на планеті є невід’ємним функціоналом повноцінної системи диспетчеризації. В zenon 14 сервіс веб-візуалізації (WVS) забезпечує візуально привабливий і високоякісний людино-машинний інтерфейс (HMI) для моніторингу та керування проектом на базі таких веб-браузерів, як Chrome, Firefox і Safari (iOS). Тепер підтримується відображення згрупованих екранів та великі екрани глобального перегляду, які забезпечують функціонал масштабування та швидкого переміщення на ключові точки. Крім того, WVS дозволяє через браузер вибирати шаблонні рецепти, а також створювати та виконувати контрольні рецепти при пакетному керуванні Batch Control.
Сервіс Trend Visualizer дозволяє відображати та аналізувати історичні дані на основі HTML5 і є складовою частиною рішення Historian 360. Навіть користувачі без знань в розробці проекту зможуть налаштувати індивідуальні графіки та таблиці.
Новий сервіс Dashboard пропонує простий спосіб візуалізації даних, що надходять безпосередньо з програмної платформи zenon через Інтернет. Безпосередньо в браузері можна створювати індивідуальні інформаційні панелі на основі готових віджетів і легко отримувати прямий доступ до відкритих точок даних, сигналів тривоги та подій.
Також в zenon 14 додано нові функції в інших сервісах IIoT. Сервіс Identity тепер можна використовувати і для Service Engine та Report Engine. Це полегшує централізоване керування користувачами та правами доступу в проекті. Покращено сервіс Device Management, який забезпечує передачу проектів zenon на різні пристрої та їх моніторинг.
Інтерфейс GraphQL забезпечує можливість конфігурованих запитів. Раніше запит архівних значень вивантажував точне зображення того, як дані були записані протягом певного періоду часу. Однак, не завжди необхідно запитувати всі записані дані. Тепер існує можливість вказати роздільну здатність часу для кожного запиту архівних значень. Крім того, параметри запиту можна додати до існуючих значень архіву. Ці функції не тільки покращують продуктивність запиту архівних значень, вони також дозволяють оптимізувати відображення графіків в Trend Visualizer або сформувати цільовий запит агрегованих значень змінних замість необроблених даних.
Шлюз OPC UA Server Process Gateway успішно пройшов тестування на відповідність і його було внесено до списку сертифікованих продуктів на веб-сайті OPC Foundation. OPC UA підтримує надсилання повідомлень з AML / CEL на обраній мові з мовної таблиці проекту.
Тепер можна відстежувати поточний стан шлюзу в Service Engine і ініціювати сигнал тривоги, якщо шлюз більше не активний. Моніторинг реалізовується за допомогою спеціальної системної змінної.
Драйвер OPCUA32 дозволяє конфігурувати додатковий префікс для імен змінних. Він може бути налаштований індивідуально для кожного з’єднання, щоб полегшити імпорт змінних з різних серверів з однаковою інформаційною моделлю.
Доступна інформація про дійсність сертифікатів OPC UA для зв’язку з драйвером OPC UA Client. Це дозволить своєчасно поновлювати сертифікати та може запобігти простою на виробництві.
Оновлено Драйвер S7TIA, який тепер підтримує версію 19 платформи TIA, а також зв’язок із ПЛК із поточною прошивкою, навіть якщо відкрито лише безпечний зв’язок. Також можна задати пароль для рівня доступу.
Підсистема написання програмної логіки Logic Service стала доступна на Linux і пропонує стандартні функціональні можливості, знайомі користувачу з використання цього сервісу під Windows. Прямий зв’язок між Service Engine і Logic Service виражається в тому, що усі змінні, створені в Engineering Studio, автоматично з’являються в Logic Service. Розширено перелік драйверів, доступних під Linux. Таким чином zenon пропонує незалежне від платформи інтегроване рішення Service Engine і Logic Service.
Команда COPA-DATA досягла значного прогресу в переході zenon Service Engine на Linux. Додано шлюз OPC UA, тому тепер можна переглядати події та історичні дані. Адаптовано інструмент ліцензування на машинах з Linux. Це стосується як програмних, так і апаратних ключів. Тепер немає потреби використання для цього Windows-сервера. Крім того, можна ініціювати виконання сценаріїв і функцій, таких як перезавантаження Service Engine, підтвердження тривог або запуск архівації даних.
Усі зроблені розширення для zenon 14 дозволяють більш гнучко використовувати Service Engine в якості незалежного міжплатформенного шлюзу в проектах, зосереджених на IT та IIoT.
Якщо ви бажаєте протестувати нові можливості програмної платформи zenon 14, заповніть заявку для отримання посилання на завантаження системи.
СВ АЛЬТЕРА є ексклюзивним дистриб’ютором компанії COPA-DATA в Україні. Для придбання SCADA zenon звертайтесь в центральний офіс компанії СВ АЛЬТЕРА.