» » » Компактні частотні приводи Yaskawa U1000 для 250-тонних мостових кранів

Компактні частотні приводи Yaskawa U1000 для 250-тонних мостових кранів

23.08.2023

Виклик

BKRS Crane Systems, голландський виробник мостових кранів, працював на новому виробничому об’єкті для безперервного виробництва мореплавних фундаментів розміру XXL для морських платформ. Ці фундаменти переміщують у виробничому цеху за допомогою спеціально сконструйованих мостових кранів. З шести кранів, що були поставлені замовнику компанією BKRS Crane Systems, чотири можуть працювати одночасно, щоб підняти та перемістити понад 1000 тонн вантажу під повним контролем оператора. Точне керування цими важкими та надзвичайно довгими навантаженнями стало можливим завдяки застосуванню частотних перетворювачів Yaskawa U1000.

На території голландського порту Maasvlakte II у Роттердамі було побудовано нове виробниче підприємство для безперервного виробництва мореплавних фундаментів XXL для морських вітрових турбін та газових і нафтових платформ. Ці фундаменти діаметром дев’ять метрів і більше піднімаються на борт морських суден безпосередньо з монтажно-покривного цеху. Ними маневрують за допомогою чотирьох спеціальних 250-тонних мостових кранів, виготовлених компанією BKRS Crane Systems у Вегелі, Нідерланди. Кожен кран має дві підйомні установки Demag, кожна з номінальною вантажопідйомністю 125 тонн.

У залі довжиною понад 500 м і висотою 20 м крани контролюються за допомогою радіоканалу передачі даних оператором, що знаходиться внизу. Крани живляться трифазною напругою 400 В 1200 А (максимум 830 кВт). Чотири окремі 250-тонні крани можна контролювати незалежно, але також можна з’єднати, дозволяючи одній людині точно маневрувати наддовгими вантажами понад 1000 тонн за допомогою чотирьох кранів одночасно. Два крани, що залишилися, мають таку саму конструкцію, що й інші чотири крани, але відкалібровані на 80 тонн.

Через великі навантаження замовник вимагає високої якості конструкції кранів. Конструкція відповідає класу виконання 3 із щорічною перевіркою, що означає, що вона має відповідати тим же вимогам, що й, наприклад, підводні човни чи ядерні установки.

Рішення

Контрольований рух

Для точного керування цими величезними навантаженнями під час підйому та транспортування пред’являються високі вимоги до керування двигуном і роботи кранів в цілому. Компанія BKRS Crane Systems вже багато років використовує частотні приводи Yaskawa. Частотні перетворювачі Yaskawa ідеально підходять для керування важкими підйомними навантаженнями.

У цьому проекті був вибраний новий матричний перетворювач серії U1000, який відрізняється компактною формою і відсутністю ланки постійного струму. Завдяки приводам U1000 можливе пряме перетворення енергії гальмування для повернення в мережу з високою ефективністю. Завдяки цьому більше не потрібен великий гальмівний резистор, який зазвичай необхідний для перетворення енергії гальмування на теплову. Завдяки спеціальному програмному забезпеченню, реалізованному в перетворювачі, можливий надзвичайно точний контроль навантаження; під час руху та гальмування вантажу розміру XXL не можна допускати його розгойдування, що є важливою вимогою замовника.

Матричні перетворювачі є найновішим поколінням рекуперативних перетворювачів частоти у широкому діапазоні приводів від Yaskawa і ідеально вписуються в аспект «зеленого» крана, який обмежує його викиди CO2. Окрім компактної форми, він також має високу продуктивність, а стандарт U1000 відповідає найсуворішим міжнародним стандартам коефіцієнту потужності. Існує глобальна тенденція щодо законів, що стосуються гармонік і коефіцієнту потужності; Yaskawa U1000 вже відповідає IEEE519.

Результат

Розподільні коробки

У цьому конкретному проекті висувалися певні вимоги до максимальної висоти розподільних коробок. Вони не мали бути вищими за підйомник. Вимоги висувалися і до якості розподільних коробок; під час завантаження фундаментів на кораблі вони піддаються впливу відкритого повітря, що містить сіль. З цієї причини розподільні коробки та частотні перетворювачі були покриті високоякісним лаком і оснащені подвійними ущільненнями. Компанія BKRS Crane Systems виготовила детальні проекти розподільних коробок, а також спроектувала та побудувала їх самостійно.

Крім того, слід було уникати використання гальмівних резисторів. Завдяки компактним розмірам і мінімальному внутрішньому теплоутворенню частотних перетворювачів U1000, креативній інженерії та спеціально побудованим шафам BKRS Crane Systems змогли легко задовольнити всі вимоги.

Про BKRS Crane Systems

BKRS Crane Systems ексклюзивно постачає спеціальні крани, виготовлені на замовлення. Зазвичай компанія постачає повний кран, за винятком двигунів і коробок передач. Для цього конкретного проекту були використані повні 125-тонні підйомні установки від Demag, одні з найбільших, які коли-небудь створювала ця компанія.

Компанія BKRS Crane System зазвичай використовує частотні перетворювачі Yaskawa. Компанія Yaskawa  пропонуює інтелектуальні програмні рішення та надає необхідну технічну підтримку. Для BKRS Crane Systems якість і підтримка означають, що вони не мають проблем із післяпродажним обслуговуванням і отримують суттєве зниження витрат.

Yaskawa U1000

U1000 – рекуперативний матричний перетворювач із низьким рівнем гармонік

U1000 ідеально підходить для застосувань з одним двигуном із вимогами до рекуперації електроенергії  із низьким рівнем гармонік, таких як ліфти, ескалатори, обладнання вентиляції та кондиціонування, підйомники, центрифуги та багато інших.

U1000 схвалено для використання у морських установках, що підтверджується відповідним сертифікатом. У порівнянні з дванадцятипульсними перетворювачами, конструкція матричного перетворювача Yaskawa забезпечує значну економію займаної площі та зменшення ваги, зберігаючи коефіціент нелінійних викривлень (THDi) в межах стандарту IEEE 519.

  • Точне керування асинхронними та синхронними двигунами  з енкодером або без нього
  • Високоефективне пряме перетворення змінного струму
  • Автоматичне налаштування даних двигуна
  • Вбудована повнотекстова клавіатура на 13 мовах

СВ АЛЬТЕРА є офіційним дистрибутором Yaskawa Electric в Україні. Для придбання частотних перетворювачів, промислових контролерів, панелей оператора та іншої продукції Yaskawa Electric звертайтесь в офіси СВ АЛЬТЕРА.

Документація