» » » Автоматизація зернового екструдера з переробки сої

Автоматизація зернового екструдера з переробки сої

19.03.2015

Співробітниками компаній СВ АЛЬТЕРА та «Енерсіс Україна» була введена в експлуатацію система автоматизації зернового екструдера з переробки сої Е-2000 з продуктивністю 2000кг/год. Ця установка призначена для отримання соєвої макухи шляхом перемелювання насіння під температурою. На приводному валу екструдера встановлений асинхронний електродвигун з короткозамкненим ротором потужністю 160кВт. У шафі керування екструдером розташований пристрій плавного пуску Lovato 51ADX0310 з трьома регульованими фазами, призначений для пуску двигунів під навантаженням. Там же змонтовані перетворювач частоти Lenze ESMD551X2SFA для регулювання швидкості подачі сої за допомогою зовнішнього потенціометра, вимірювач температури для відстеження теплових режимів всередині шафи, а також елементи керування.

image

При конфігуруванні пристрою плавного пуску були обмежені пускові струми на рівні 990А для зменшення просадки по напрузі і виключення помилкового спрацьовування захисту на підстанції (на підстанції встановлені трансформатори 400кВА і автомати захисного відключення 630А). Також був запрограмовний релейний вихід пристрою плавного пуску, що включає звукову сигналізацію при перевищенні навантаження двигуна вище 100%.

image image

При конфігуруванні перетворювача частоти були встановлені параметри розгону і гальмування двигуна, максимальна швидкість подачі, а також граничний можливий струм для перетворювача. В ході пусконалагоджувальних робіт були виявлені проблеми зі спрацьовуванням зовнішніх кнопок керування китайського виробництва, запропонованими до використання електриками підприємства — замовника. Так, наприклад, встановлена замовником кнопка «СТОП» прийшла в непридатність після четвертого спрацьовування. Всі елементи керування були замінені на високоякісні аналоги італійського виробника Lovato Electric. На даний момент зерновий екструдер експлуатується з номінальним навантаженням, претензії до роботи з боку сервісного персоналу відсутні.