» » » Детально про реле тиску Dwyer та рекомендації з його вибору

Детально про реле тиску Dwyer та рекомендації з його вибору

RSS

24.02.2023

Реле протоку, як і реле диференціального тиску, є, по суті, вимикачем, який автоматично замикає або розмикає контакти, реагуючи на зміни тиску повітря в попередньо встановленій точці спрацьовування. Такі реле можна використовувати для запуску/зупинки двигунів або вентиляторів, відкриття/закриття заслінок або жалюзі, звукової сигналізації тощо.

Перемикачі тиску Magnehelic® Gage Cutaway у різних комбінаціях розроблені відповідно до унікальних комерційних або промислових потреб. Залежно від типу робочого середовища, його тиску, температури, а також температури навколишнього середовища та вимог до діапазону тиску чутливий елемент реле може бути сильфоном, діафрагмою (мембраною) або трубкою Бурдона. Матеріал, з якого виготовлений чутливий елемент, теж може бути різним — кераміка, метал або еластомери.

Диференційне реле тиску з мембраною

Диференційне реле тиску з мембраною

Коли тиск повітря або газу збільшується або зменшується з обох боків чутливого елемента, чутливий елемент переміщується в бік меншого тиску та механічно передає зусилля на пружину та механічно пов’язані з ним деталі. При досягненні завданого значення навантаження на пружину, вмикається перемикач, призначений для спрацьовування при збільшенні або зниженні перепаду тиску. Руху діафрагми чинить опір калібрована пружина. Ця пружина визначає діапазон перепаду тиску, в якому рух діафрагми приведе в дію електричний вимикач. Точка спрацьовування встановлюється шляхом регулювання стиснення або натягу пружини. Тиск, який впливає на чутливий елемент, може бути різницею між:

  • позитивним тиском з одного боку діафрагми та атмосферним тиском з іншого боку;
  • негативним тиском і атмосферним тиском;
  • позитивним тиском з обох боків, але різної величини;
  • негативним тиском з обох боків різної величини;
  • позитивним тиском з одного боку діафрагми і негативним з іншого боку.

Контакти мікроперемикача миттєвої дії є або нормально замкнутими (NC), або нормально розімкненими (NO). Нормальним вважається положення цих контактів, коли тиск відсутній, і, отже, реле тиску нічого не вимірює. Після появи тиску, величина якого перевищує точку спрацьовування, контакти NO замкнуться або контакти NC розімкнуться (залежно від типу перемикача). Реле протоку та реле диференціального тиску доступні в однополюсних, подвійних (SPDT) або двополюсних і подвійних (DPDT) виконаннях.

У яких сферах застосування використовуються реле тиску повітря та диференціальні реле тиску?

Реле диференціального тиску можна використовувати, щоб перевірити, чи працюють двигуни вентилятора подачі повітря або вентилятора витяжки, або щоб визначити стан фільтра.

При використанні такого реле для перевірки вентилятора вхід низького тиску реле буде підведений до вхідного потоку вентилятора, а вхід високого тиску реле — до вихідного потоку того ж вентилятора.

Реле тиску використовуються для керування протипожежними заслінками, контролю вентиляційних каналів, захисту від перегріву вентиляторів, систем димовидалення тощо.

Міркування щодо вибору реле тиску

Розмір діафрагми. Діаметр діафрагми визначає чутливість, яка, у свою чергу, визначає шкалу. Діафрагма більшого діаметру буде більш чутливою до змін тиску, оскільки вона створює більше руху, ніж діафрагма малого розміру в умовах низького тиску. Більші діафрагми забезпечують вимірювання нижчих значень тиску та зменшують зону нечутливості.

Наш партнер, Dwyer Instruments, пропонує багато серій приладів тиску на основі розміру та товщини діафрагми. Серії A3000 і 43000 (у сімействі реле/манометрів Photohelic®) пропонують великий вибір діапазонів тиску та зони нечутливості через різні товщини та розміри діафрагм. Вони також пропонуються з різними чутливими елементами, щоб зробити їх сумісними для різних газів. Диференціальне реле/манометр Mini-Photohelic® серії MP має меншу діафрагму, що забезпечує діапазон до 20 дюймів водяного стовпа (приблизно 4,9 кПа, або 0,723 psi). Усі перераховані вище реле/вимірювачі Photohelic® поєднують функцію реле тиску з видимою індикаторною стрілкою манометра.

Реле/манометр Photohelic®, серія A3000

Реле/манометр Photohelic®, серія A3000

Вибір діапазону. При виборі реле тиску існує багато варіантів діапазону. Ми рекомендуємо вибрати діапазон, який має задану точку (точку спрацьовування) якомога ближче до середини загального діапазону регулювання.

Уставка. Якщо задана точка спрацьовування відома, пристрій можна налаштувати на місці встановлення або, для OEM-партій, попередньо налаштувати на заводі. Dwyer пропонує обидва ці варіанти. Для застосувань, де очікуються польові зміни уставки, серії A3000, MP, ADPS, EDPS і 1630 забезпечують візуальне налаштування уставки для додаткової зручності.

Реле диференціального тиску серії ADPS/EDPSS

Реле диференціального тиску серії ADPS/EDPSS

У випадках, коли може знадобитися скинути тиск, щоб уникнути небезпеки, або коли штатному техніку може знадобитися записати більше або менше значення, реле/манометри диференційного тиску Photohelic® серій 3000MR і A3000 є чудовими варіантами. Якщо вам потрібне візуальне задане значення та нульовий перемикач плаваючого контакту для високого та низького спрацьовування, розгляньте серію 1640. Якщо потрібні дві задані точки, виберіть серію 1627 або 1831, які мають подвійні перемикачі.

Зона нечутливості – для додатків OEM доступні спеціальні миттєві перемикачі з надзвичайно широкою зоною нечутливості. Такі моделі, як реле/манометр Dwyer Photohelic®, серії A3000, мають діапазони нечутливих зон від ширини індикаторної стрілки до практично повного контролю шкали. Серії ADPS, EDPS і BDPA мають ручку регулювання, яка дозволяє змінювати задане значення.

Сигналізація регульованого диференціального тиску, серія BDPA

Сигналізація регульованого диференціального тиску, серія BDPA

Максимальний тиск. Більшість реле тиску з діафрагмою розраховані на 10 PSI, але серія H3 Dwyer розрахована на тиск до 1500 PSI.

Навколишнє середовище. Багато реле тиску Dwyer і реле диференціального тиску мають вибухозахищені корпуси або атмосферостійкі кожухи для використання в суворих умовах.

Вибухозахищене реле диференціального тиску, серія 1950

Встановлення. Виберіть місце, де немає надмірної вібрації, де масло чи вода не можуть капати на перемикач і де температура навколишнього середовища становить близько 70°F (21°С). Там, де температура вище, змійовик з мідної або алюмінієвої трубки часто допомагає забезпечити адекватне розсіювання тепла.

Перегляньте сторінки зі специфікаціями для атмосферостійких корпусів, вибухозахищених корпусів і виконань для інших екстремальних умов навколишнього середовища. Як правило, реле диференціального тиску слід монтувати так, щоб діафрагма була розташована вертикально. Важливо, щоб положення реле дозволяло регулювати уставку.

Перемикачі Dwyer збираються, калібруються та випробовуються при 70°F (21°C), але рекомендована робоча температура може бути розширена до 32–130°F (0–54°C). При зниженні електричного номіналу верхню межу можна трохи збільшити. Для отримання додаткової інформації див. специфікації кожної моделі.

СВ АЛЬТЕРА є офіційним дистрибутором Dwyer Instruments в Україні. Для придбання датчиків та вимірювачів температуритискувитратомірів рідини і повітря, датчиків якості повітря, манометрів, клапанів та іншого вимірювального обладнання Dwyer звертайтесь в офіси СВ АЛЬТЕРА.