» » » » Модернізація вібропреса СМЖ-854

Модернізація вібропреса СМЖ-854

Наприкінці ХХ століття німецька машинобудівна компанія «HESS Maschinenfabrik GmbH & Co. KG» розробила та впровадила технологію об'ємного напівсухого вібропресування, яка й досі успішно застосовується у будівництві. Цінність даної технології полягає в тому, що для виробництва вібропресованих виробів використовуються місцеві будівельні матеріали (кварцовий пісок, черепашник, гравій) та відходи промисловості (шлаки, відходи каменедробіння, тирса та ін.), що дозволяє істотно знизити собівартість виробів, що випускаються.

Технологія виготовлення стінових та дорожніх бетонних виробів методом об'ємного напівсухого вібропресування складається з таких етапів:

  1. виготовлення напівсухої суміші — в бетонозмішувачі змішуються у заданому співвідношенні (інертні матеріали, цемент, вода, пластифікатори);
  2. заповнення форми вібропреса готовою бетонною сумішшю, ущільнення суміші за допомогою вібрації;
  3. формування виробів за допомогою тиску пуансона вібропреса;
  4. розпалубка (звільнення виробів з форми), подача на конвеєр готової продукції;
  5. штабелювання виробів — вироби складуються в штабелі та на спеціальних транспортно-технологічних піддонах або транспортуються в пропарювальну камеру, або витримуються в природних умовах;
  6. пропарювання — вироби надходять у спеціальну камеру з гідроізоляцією, де створюється вологість 95% і температура 60–100°С. Сушіння виробів у пропарювальній камері дозволяє скоротити час досягнення необхідної міцності виробів до 1-3 діб.

Для формування бетонних виробів методом об'ємного напівсухого вібропресування ще з 30-х років минулого століття застосовується спеціальне обладнання вібропреса. Сучасні вібропреси мають високоточні системи дозування, що повністю виключають у процесі виробництва людський фактор, автоматизовані лінії транспортування та пакування готових виробів. Їм властиві універсальність (заміна пресформи дозволяє перейти на випуск нових видів виробів), висока продуктивність, суттєва економія електроенергії.

Однак, сучасні вібропреси вітчизняних і, особливо, зарубіжних виробників мають високу вартість, що в умовах нинішньої фінансової кризи є вирішальним фактором відмови від їх придбання. Ось і змушені підприємці експлуатувати обладнання, що морально застаріло, з релейною системою керування. Експлуатація такого обладнання — це низька продуктивність, великі витрати часу на ремонт обладнання, складність діагностування аварійних ситуацій, велика частка ручної праці, підвищені витрати на обслуговуючий персонал та, як наслідок, висока собівартість готових виробів.

Виходом із цієї ситуації може стати модернізація вібропреса. Фахівці ДП СВ Альтера Черкаси мають великий досвід у модернізації систем керування вібропресом виробництва черкаського заводу «Строммашина» (преса СМЖ-854, КR-250), а також зарубіжних виробників.

При порівняно невеликих витратах на нову систему керування, організовану на базі програмовного логічного контролера VIPA 115 (Німеччина) та панелі оператора СП270 ОВЕН, підприємство отримує надійну та ефективну автоматичну систему керування технологічним процесом виготовлення бетонних виробів.

Панель оператора СП270 ОВЕН,
вікно вводу технологічних параметрів вібропреса

Ця система дозволяє керувати гідравлічними та електричними приводами виконавчих механізмів у ручному та автоматичному режимах. Велика кількість технологічних параметрів дає можливість розширити асортимент виробів, що випускаються, і істотно підвищує їх якість. Панель СП270 ОВЕН забезпечує зручний інтерфейс системи та дозволяє оперативно змінювати параметри у процесі технологічного циклу.

Промисловий контролер VIPA 115 здійснює оперативний контроль роботи обладнання, за рахунок чого збільшується термін служби вібропреса, підвищується надійність його роботи.

Автоматична система керування вібропресом здійснює контроль та аналіз заданих режимів роботи (автоматичний, ручний), видає попередження про аварійні та технологічні ситуації, при необхідності може вести архівування подій. Застосування електрошафи виробництва ТОВ «Євроформат» (Україна) дозволяє захистити компоненти електрообладнання від попадання пилу та вологи.


За більш детальною інформацією можна звертатися до СВ Альтера Черкаси (адреса та схема проїзду >>)